איך הגעתי ממסלול ישיר להייטק לנרות וסבונים?

איך הגעתי ממסלול ישיר להייטק לנרות וסבונים?

נשאלתי הרבה וכאן אני מסבירה הכל.
טיפים לשימוש בשמפו מוצק לקרוא איך הגעתי ממסלול ישיר להייטק לנרות וסבונים? 2 דקות הבא ההיסטוריה של המחר

איך הגעת להתעסק בזה??

שאלה שאתן שואלות אותי בכל הזדמנות והגיע הזמן שאספר על התהליך שגרם לי לשנות כיוון מסטטסטיקאית לבעלת בית מלאכה לסבונים ונרות טבעיים.

 

לפני כמה שנים נחשפתי לראשונה לרעיון צמצום הפסולת וההיגיון הפשוט שבו שבה אותי. בקצרה, אנחנו לא מצליחים כחברה להתמודד עם כמויות הפסולת שאנו מייצרים, בפרט פלסטיק, והמחזור הוא פתרון לחלק מהמוצרים בלבד שגובה גם הוא מחיר סביבתי והזבל מגיע לאוקיינוסים ומזהם וכו' וכו' והפתרון ההגיוני למצב הזה הוא לפתור את הבעיה מהשורש ולצמצם משמעותית את כמות הזבל שאנחנו מייצרים. לאחרונה המודעות לנושא הולכת וגוברת שזה נפלא בעיניי, ואחד מהרעיונות והחדשנות בתחום שנחשפתי אליו הוא שמפו מוצק – שמפו שמגיע "עירום" ללא אריזה ואיכותי לא פחות ואף יותר משמפו נוזלי.

כמובן שניסיתי, ואיכשהו, למרות שאני מתולתלת עם שיער מפונק פשוט התאהבתי, השיער שלי התחזק והתמלא ברק והמגע שלו היה רך יותר. וזה היה רק בונוס למטרה העיקרית שלי שהייתה לחסוך את בקבוקי הפלסטיק. אז התלהבתי ודיברתי וקראתי על הנושא המון, למדתי שברוב השמפואים והסבונים מכניסים חומרים שעלולים להזיק לשיער ולגוף כמו SLS שהוא תוצר לוואי של תעשיית הנפט שמשמש להקצפה ופארבנים וסיליקונים שמיועדים לדמות תחושת רכות ולחות לשיער ושניתן למצוא חומרים מהטבע שיקציפו וירככו לא פחות מהחומרים הסינטטיים. ושהיתרון של החומרים הטבעיים הוא שהם מזינים באמת ובמקביל לא פוגעים בהזנה האורגנית של הקרקפת ולא סותמים את העור.

אז התחלתי להכין לעצמי מוצרים בבית, וחילקתי למשפחה וחברים, ולאט לאט זה גדל ופתחתי דוכן באוניברסיטה שלמדתי בה, ומהר מאוד הבנתי שזה מעניין אותי ושהלב שלי מושך לרוקחות טבעית.

בסוף התואר (כלכלה וסטטיסטיקה ומדע הנתונים) עזבתי הכל, עברתי מירושלים לצפון ופתחתי בית מלאכה לסבונים ונרות טבעיים (שבסוף השנה, 2022, כבר יחגוג שלוש שנים).

ההשכלה שלי בתחום הרוקחות הטבעית היא עצמאית, לקחתי קורסים אונליין על רוקחות והבנת העור ולמדתי המון מספרים מבלוגים ומיוטיוב. תמיד ידעתי שאני רוצה ליזום ולחדש אבל לא חשבתי שאפתח אי פעם חנות קמעונאית, יש בזה המון אתגרים אבל אני מאוהבת בעבודה שלי ומקווה שאוכל להתעסק בזה עוד שנים ארוכות, לפתח מוצרים טבעיים, למצוא דרכים להפחתת פסולת ולהכיר עוד ועוד לקוחות מקסימים.

אני פתוחה לשיתופי פעולה אקולוגיים ורעיונות ואשמח לשמוע ממך. עדן.

משלוח מהיר ואקולוגי

משלוחים אקספרס עד הבית לכל הארץ